Site Loader

Pitný režim je pro náš organismus velmi důležitý. Díky němu se čistí náš organismus. Jelikož je tělo tvořeno z cca 80 % vody, tak je samozřejmé, že tu vodu je třeba obměňovat. Při nedostatku tekutin může přijít postupně dehydratace. Dostaví se bolesti hlavy, malátnost a únava. Denně bychom taky měli vypít 2 – 3 litry denně. V letních měsících i více.

Dodržovat pitní režim v každodenním shonu, v práci a při náročných aktivitách může být těžké. A pokud ani nejste zvyklý moc pít, tak začátky bývají náročné. Ale postupně se do toho dostanete. Stačí si pořídit pěknou láhev na vodu a střídat různé tekutiny. Můžete zvolit ovocné a bylinkové čaje, obyčejnou či ochucenou vodu, džusy a bio ovocné či bylinkové šťávy.

pitný režim

Díky tomu, že obohatíte výběr nápojů a zařídíte to tak, že budete mít pití dostupné, tak se o to častěji napijete, budete se na to těšit a zároveň se bude tělo více čistit, zbavovat se nežádoucích látek a také budete mít více energie.

Velkou výhodu mají ovocné a bylinkové sirupy. Jsou vhodné z toho důvodu, že tělu nedodáte jen vodu, ale také výtažky z bylin a ovoce. Takže můžete jeho pitím přijímat například i vitamín C. Při konzumaci rakytníkové šťávy tak například do těla dostanete vitamín C a A. Sirup tak podporuje imunitní systém, pomáhá i při zažívacích problémech, při problémech s plícemi a s dalšími neduhy. Rakytník je pro své blahodárné účinky velmi rozšířený a vy si ho tak můžete po celý rok dopřávat právě v podobě rakytníkových šťáv. Můžete tyto sirupy dávat i svým dětem. Mnohdy právě sirupy přijmou mnohem lépe než aby jedli zralé plody či sušené.

rakytníková šťáva

Sirupy se vyrábí i z bylinek a vy si tak můžete pořídit sirup z takových bylin, u kterých využijete i jejich blahodárné účinky na naše zdraví. A pokud milujete chuť jednotlivých bylinek, tak si je můžete pořídit i jen kvůli tomu. Sirupy bývají velmi osvěžující v létě a v zimě se zas mohou přidávat do čajů a doslazovat je jimi.