Site Loader

V dnešní době už je celkem běžné kromě bazénu vlastnit i vířivku. Ale i ten, kdo ji nevlastní, může navštívit nějaké wellness, kde tuto možnost poskytují. Je to příjemné místo pro odpočinek těla, ale i mysli. Vyššího efektu pak dosáhneme ve spojení s vonnými esencemi, které náš zážitek a chvíle relaxace ještě umocní. Kdo z nás by to alespoň jednou nechtěl zažít.

Ovšem i o vodu ve vířivce či whirlpoolu je třeba řádně pečovat, stejně jako o tu v bazénu a možná ještě pečlivěji. Vznikající problémy se zhoršenou kvalitou vody souvisí především s mnohem menším objemem vody, ale především s daleko vyšší teplotou. Zejména vysoká teplota vody totiž způsobuje vznik nežádoucích jevů a růst bakterii a tomu musíme předcházet.

Přípravky vhodné pro údržbu vody ve vířivkách a whirlpoolech

I zde je tedy na místě používat pro úpravu vody chemické přípravky, které riziko eliminují na minimum a v případě, kdy potíže vzniknou, je rychle vyřeší. Zde se nejvíce uplatní přípravky s obsahem bromu či kyslíku. Použít lze samozřejmě i chlorové přípravky, ale ty jsou při vyšších teplotách méně účinné.
· Určitě budete potřebovat chemické přípravky pro úpravu pH, to je i zde základ pro správné dávkování chemických přípravků.

· U vířivek nejvíce využijete odpěňovače. Na hladině vody zejména tady totiž vzniká množství pěny, je to dáno především užitím různých vonných esencí.

· Pokud se rozhodnete pro užívání přípravků na bázi aktivního kyslíku, jejich účinnost zvýšíte pomocí kyslíkového aktivátoru, neměl by vám tedy mezi přípravky chybět.
Nezapomínejte kromě vody ve vířivce také pravidelně čistit a pečovat o celý systém a trysky, kam se voda také dostává a často jsou zdrojem potíží, jelikož se na jejich pravidelnou údržbu zapomíná.
Nabídka výrobků je opravdu široká a seženete i výhodné sady. Podívejte se k nám https://eshop.techneco.eu/Chemie-do-virivky a určitě si vyberete.