Site Loader

Váš partner vás konečně požádal o ruku a chystáte si říci své společné “ano”? Samotný výběr svatebních šatů je téměř pro všechny nevěsty vrcholem veškerých příprav. Občas může být rozhodnutí, které šaty si ve váš velký den oblečete, poněkud těžší, než se na první pohled zdá. V dnešní době existuje nepřeberné množství salónů, kde si své šaty můžete půjčit či koupit. Možností je tedy opravdu spousta. V důsledku toho může být volba leckdy velmi náročná.nevěsta

Vybírejte v klidu
Svatební šaty GirlTime začněte vybírat s předstihem. Obecně lze doporučit začít s výběrem šatů co nejdříve a to hned z několika důvodů. Pokud se rozhodnete pro půjčení šatů, pak musíte počítat s tím, že spoustu z nich může být již zarezervováno v termínu, kdy se koná i vaše svatba. Dále je nutno počítat s tím, že většinu modelů bude třeba upravit, aby vám perfektně seděly. Nebojte se navštívit několik salónů a s výběrem si dejte na čas.

Pozor na šaty bez ramínek
Odhalená ramena jsou již několik let v kurzu a není se čemu divit. Modely svatebních šatů bez ramínek mohou být velmi elegantní a zároveň působí velmi žensky. Ovšem je třeba si dát pozor na to, aby vám šaty perfektně seděly. Jinak totiž hrozí, že vám po několika hodinách nošení začnou padat, což může být velmi nepříjemné. Abyste se této nepříjemnosti vyhnula, pak je nutné, aby vás šaty při prvním obléknutí lehce stahovaly.

Půjčit či koupit?
Tuto otázku jistě řeší spousta nevěst. Ušití svatebních šatů na míru je obecně velmi drahá a nákladná záležitost. Ovšem u některých designérů či v některých salónech se lze setkat ještě s další možností, a to sice, že šaty šité vám na míru budou dále půjčovat. Model ušitý přímo pro vás na míru je pak pro vás v podstatě investice, jelikož z půjčovaného půjde vám jako vlastníkovi část ceny jako provize.svatební šaty

Kde načerpat inspiraci?
Pokud se neorientuje ve svatebních trendech, pak je dobré navštívit některý ze svatebních veletrhů, které probíhají před sezónou po celé České republice. Zde si můžete některé modely prohlédnou na vlastní oči a u některých vystavovatelů si je můžete rovnou i vyzkoušet. Navíc zde můžete nabrat inspiraci i pro další svatební přípravy.