Site Loader

Kolik z vás ráno začíná den tak, že otevře notebook a prohlídne očima Novinky.cz ? Většina lidí dává přednost internetu, jelikož je to rychlejší a mohou si vybrat, o čem si zrovna budou chtít přečíst. Nemusí čekat dvacet minut, než se začne mluvit o tématu, které je zajímá, a krátké články rychle shrnou vše, o čem by v televizi byla reportáž na pět minut.
natáčení na kameru

Diskuze pod články

Dalším z faktorů, který možná ovlivňuje oblíbenost internetových zpráv, je možnost se k tématu bezprostředně vyjádřit. Češi milují diskuze a milují, když je jejich názor vyslyšen či podpořen. Diskuze je samozřejmě kontrolována adminy těchto internetových zpravodajství, kteří jakékoliv rasistické, sexistické, radikální či jiné urážlivé příspěvky cenzurují. Přidávat své názory do diskuze může každý, kdo je registrován. Pakliže se však jednou vyjádříte urážlivě, a váš komentář bude smazán, bude vám také zakázáno cokoliv dalšího do diskuzí přidávat.

Oblíbenost Novinek.cz

Novinky.cz je webová stránka, která zaměstnává spoustu významných redaktorů, politiků či cestovatelů a kritiků, kteří denně přidávají příspěvky, které jsou běžným lidem srozumitelné. Nejedná se tedy o čistě odborný text, nýbrž naučný a publicistický. Je zde snaha vysvětlit problémy čtenářům a svými názory vyhovět všem stranám. Problém je v tom, že někdy žurnalista nemá možnost napsat, co chce. Své názory tedy mohou publikovat i na stránkách jako je Neviditelnypes.cz, Parlamentnilisty.cz a další, kde si za zveřejnění článku sice musíte zaplatit, zároveň vaše názory jako žurnalisty nebudou cenzurovány a poškozovány.
dívka na smetí

Televize je konkurenceschopná

Televize, která se dá považovat za seriózní, nemá problém se internetu vyrovnat. Bohužel toto neplatí o rádiích, které většina Čechů již ,,odstrčila na druhou kolej“. Televize se snaží diváky do vysílání také zapojit, například rubrikou Divácké zprávy. Z průzkumů také vyplývá, že lidé věří o něco více, internetu než televizi.