Site Loader

Je to choulostivé téma, o kterém se příliš nemluví, přesto však důležitější více, než si myslíme. Než si tedy myslí ti, kterých se netýká. Když Vám totiž nevoní partner nebo kolega v práci, může to být docela problém. Jinak velmi milý a příjemný společník, skvělý kamarád a ve své práci odborník má jen jednu jedinou vadu: je tak nepříjemně cítit, že pobyt v jeho přítomnosti se pro Vás stává utrpením.
muž a žena

 
JAK S NÍM ŽÍT
Co si počít s mužem, který Vám nevoní? Chemie je přece důležitá, a tak pokud chlap se svou hygienou něco neudělá, často dochází k rozchodům. Jenže ne vždy za to může hygiena. Někdy jde pouze o více agresivní pot, za který dotyčný opravdu nemůže. A často nepomohou ani deodoranty a antiperspiranty. A aby to bylo ještě složitější, muž svůj pach vnímá úplně jinak a nechápe, proč Vám vadí něco, co jemu vůbec ne. Na druhé straně je zajímavé, proč některým ženám voní i zpocený chlap. Že by příroda dávala najevo, aby ženy s partnerem, jenž jim nevoní, neměly děti?
 cihlová zeď
JAK TO ŘEŠIT V PRÁCI
Výrazný tělesný zápach může spolupracovníkům vadit až tak, že nemohou pracovat. Řešení nebývá o nic méně jednodušší než v partnertských vztazích. Zvláště, pokud nenápadné naznačování ani otevřený nátlak kolegů nemá žádný úspěch. Může to dokonce skončit i odchodem jinak skvělého pracovníka z firmy, neboť ten sice necítí sám sebe, ale začne se cítit vyloučený z kolektivu. Úplně nejhorší je, když na problém začnou poukazovat i klienti, zákazníci nebo obchodní partneři. Jen málokdy se podaří nevonícího muže přesvědčit, aby se svěřil do odborné péče kosmetika.
 profil muže
JAKÉ MOHOU BÝT PŘÍČINY
Naprostá většina mužů, i když se tváří, jako by nevěděli o čem je řeč, se trápí. Možná neví, že by se měli obrátit na lékaře, protože za příčinou zvláštního pachu jejich těla se může skrývat:
·        onemocnění  (např. metabolické poruchy) a některé léky
·        strava (trávení některých potravin)