Site Loader


Při zařizování nového obydlí obvykle nejvíce stojí koupě nábytku, hlavně tedy sedaček. Nechcete-li se spolehnout na sice levnější, ale také mnohem méně kvalitnější křesla, vybavení do obýváku vás bude stát nemalé finanční prostředky. Existuje však alternativa, která je jednak levnější a druhak také mnohem stylovější. Jedná se o sedací pytle. Tento druh posezení sice může u konzervativněji naladěných jedinců vyvolávat pochyby, ale skutečně se jedná o minimálně stejně kvalitní náhradu vaší sedací soupravy.
pytel na sezení

Nebudou vás bolet záda

Bolest zad je dnes u většiny lidí stejně běžná jako třeba sezónní rýma. Z velké části za to mohou špatné pohybové stereotypy, díky kterým si člověk vytvoří různé svalové dysbalance, které se pak ozývají právě skrze bolest. Když ale budete používat sedací pytle, mohou se vám záda alespoň částečně narovnat. Musíte si však koupit kvalitnější kousky, a ne typy vyrobené kdoví kde a kdoví kým. Při sezení na kvalitním sedacím pytli se vám uvolní namožené svaly, a naopak posilní ty oslabené. Samozřejmě ale nejde o všelék. Máte-li problémy se zády, cvičení se asi nevyhnete. Jako prevence však pytle fungují výborně.

Široký výběr

Stejně jako u sedacích souprav, i sedací pytle se prodávají v mnoha tvarových i barevných variantách. Tento druh moderního posezení můžete využívat nejen v obývacím pokoji, ale koupit ho lze například i dětem do pokojíčku. Tam mohou fungovat nejen k sezení, ale také jako hračka. Značkové vaky jsou velice odolné a pokud je nebudete chtít cíleně poničit, jen tak je znehodnotit se vám určitě nepodaří.
četba na taburetu

Na ven

Vlastníci kryté terasy nebo altánu mohou využívat sedací pytle místo klasického zahradního nábytku. Je však nutné koupit verze, které jsou k tomu vyloženě určeny. Ty jsou daleko odolnější, a to jak před rozmary počasí, tak i mechanickému poškozením. I tak je lepší každý večer i tento typ vaků sklidit zpátky domů.