Site Loader

Jednou ze základních potřeb každého člověka, samozřejmě kromě jídla a pití, je mít střechu nad hlavou. To je zvláště důležité v našich podmínkách, kdy v zimě teploty klesají mnohdy i hluboko pod bod mrazu. Stačí si jen vzpomenout, kolik mrtvých bezdomovců zima vždy přinese.

Avšak mít dům či byt není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Nemovitosti samotné jsou drahé, z pochopitelných důvodů. A zdaleka ne každý má potřebnou částku k dispozici. Jistě, můžeme si vzít hypotéku, ale ani tu nedostane každý.

karavan2

Jinou možností je jít někam do nájmu či do podnájmu. Ale i to má svá úskalí. Především je nutné platit měsíčně dohodnuté nájemné, a to se může, zvláště v oblíbených a významných lokalitách, vyšplhat celkem vysoko.

Není tedy divu, že ti nejchudší začali hledat jinou variantu, která bude možná méně pohodlná, ale podstatně levnější. Jejich řešením se v mnoha případech staly mobilní domy. Jedná se zpravidla o karavany, vybavené vším, co je k bydlení potřeba. Najdeme zde elektrický proud, teplou i studenou vodu i toaletu.

Samozřejmě vše má svá ale. V první řadě je potřeba se smířit s omezeným prostorem. To nemusí být nic snadného, zvláště pokud vás tam bydlí víc. Zvláště zima, která nás uzavře vevnitř, může být tuhou zkouškou.

prives2

I přes to však prodej mobilních domů i u nás stoupá. Mnoho lidí si jej totiž oblíbilo jako dočasné bydlení. Navíc mnozí oceňují tu výhodu, že s ním lze snadno cestovat. Není tedy třeba shánět hotely či jiná ubytování. Své bydliště si jednoduše vezmeme sebou.

Proto je oblíben nejen mezi lidmi, kteří potřebují bydlet, ale nemají dost peněz, ale i mezi lidmi, kteří rádi cestují a poznávají nové kraje, a to jak u nás, tak v zahraničí. Můžeme tak totiž mít komfort vlastního obydlí, kamkoliv pojedeme. Navíc nejsme připoutáni k jednomu místu.A to je rozhodně něco, co velmi mnoho lidí ocení.