Site Loader

Pro většinu řidičů je základem bezpečnosti při řízení vozidla bezpečnostní pás, ale existují další bezpečnostní prvky, které jsou stejně důležité, možná i důležitější. Jedním z nich jsou i světla, na kterých opravdu záleží. Již několik let mají všichni účastníci silničního provozu nařízeno mít zapnutá světla i přes den. Snadněji se tak dají identifikovat auta například v mlze nebo v hustém dešti. Ovšem v nočních hodinách jsou světla ještě o jeden či dva řády důležitější. Bez nich by totiž nebylo vidět na cestě ani na metr. A to by mohlo znamenat katastrofu.
reflektor bmw
Standardně se dnes dají sehnat světla prakticky do všech typů vozidel. Největší poptávka je po autožárovkách typu h4, respektive h7. První modely se využívají hlavně do starších vozidel, které byly vyrobeny ještě před rokem dva tisíce, druhé typy jsou pak určeny do novějších vozů. Důležitý není pouze výběr správného závitu, ale také kvalita samotné světla. Ta, pokud je nízká, může velmi zásadním způsobem ovlivnit bezpečnost při jízdě. A není nutno dodávat, že negativně. Proto je nutné pořídit si kvalitu, která by vás neměla zklamat.
chromová mřížka

Musí něco vydržet

Základem pro všechny typy autožárovek by měla být přiměřená svítivost. Přiměřenost v tomto případě znamená, že by neměly svítit příliš málo, ale ani příliš hodně. Vysoká svítivost by totiž mohla oslňovat další účastníky provozu, což je rozhodně nežádoucí jev. Dále by se dobré autožárovky měly vyznačovat dostatečně vysokou životností. Některé typy, hlavně ty méně podařené, které se dají pořídit například u stánků, nejsou schopné fungovat příliš dlouho a mají tendenci vypovídat služby vždy, když se to nejméně hodí. U běžných žárovek v lustru nebo lampičce by se to dalo tolerovat, ale ve vozidle, které se po cestě obvykle řítí padesáti kilometrovou rychlostí, rozhodně ne. Vždy je proto lepší zaplatit více a dostat za své peníze skutečnou kvalitu, než šetřit a mít pak potíže.