Site Loader

Jestliže existuje trend, který stále sílí, pak je to návrat k přírodním materiálům. Nevyužívá se už jen dřevo. Využívat se začíná i kámen, který dokáže každý interiér kompletně změnit.
Pokud se rozhodnete pořídit si do interiéru kámen, pak sami uvidíte, že působí velmi elegantně. O osobitosti ani nemluvě. Navozuje kromě toho atmosféru přírody.
Využití samotného kamene je velmi široké. Proč? Protože se jedná o jeden z těch nejodolnějších materiálů vůbec.
Má velkou odolnost vůči vodě, takže se s ním často setkáte v koupelnách. Hodí se ale také jako podlaha. Bohužel je ale chladný, takže je potřeba pod něj nainstalovat topení.

obklady na zeĎ

Často se ale také využívá jako kamenný obklad v obývacím pokoji. Něco takového vypadá po estetické stránce velmi luxusně.
Je možné jej ale využít také na pracovní desku do kuchyně. Při výběru je důležité mít na paměti to, že každá deska je originální.
Při výběru je potřeba znát jeho využití a také potřebné vlastnosti. Co se týká kuchyňské linky, na tu vám každý jistě doporučí žulu. Má totiž spoustu výhod. I když se vyrábí desky z mramoru, nemají takové vlastnosti, jako má žula.
Obklady na zeď z umělého kamene do obývacího pokoje byste vždy měli volit podle typu interiéru. Pokud je váš interiér rustikální, měli byste volit vápenec či pískovec. V moderních interiérech se ale nejvíce používají kameny, které jsou lámány do proužků. Na něco takového je nejvhodnější břidlice.

kamená stěna

Břidlice má výhodu v tom, že vytváří zajímavý povrch a dají se z ní vytvořit i malé kousky.
Na zdi v obývacím pokoji se pěkně vyjímá štípaný kámen. Je navíc v současnosti velmi oblíbený. Netřeba hovořit o tom, že prostor vypadá mnohem více útulně.
Je možné využít dokonce i imitaci. Umělý kámen se od přírodního příliš neliší. Imitace se doporučují hlavně do bytů, jelikož masivní kamenný obklad se hodí spíše do rodinných domů.