Site Loader

V Google Disku začíná pracovat čím dál víc lidí. Nabízí jednoduchou práci v dokumentech, vytváření prezentací, grafů a tabulek. Google je zastánce efektní práce. Pro zvýšení praktické stránky Google dokumentů si můžete jednotlivé aplikace stáhnout do mobilu. Jediným negativem je pro otevření a práci v dokumentech připojení na internet.

vyhledávání na googlu
Dokumenty

Fungují na principu Wordu. Úprava textu je naprosto stejná jako v jiných textových dokumentech. Velkým plusem Google dokumentů je možnost v jednu chvíli spolupracovat a upravovat texty, na kterých pracujete. Disk pracuje s funkcí sdílení dokumentů, která zajistí, že přístup k úpravám, možnost komentování a prohlížení, mají všichni lidé, kterým pošlete odkaz na sdílení. Samozřejmě to musí být uživatelé Gmailu. Dále si dokumenty můžete ukládat do různých složek, které zajistí přehledné ukládání Vašich textů.

google na notebooku
Prezentace

U prezentací sdílení funguje naprosto stejně. Výhodou je velké množství motivů, které v prezentacích můžete použít. Dále můžete používat efektní přechody a grafické úpravy.
Google se může pyšnit velkou přízní i v oblasti svých Chromebooků. Jedná se o notebooky, které nemají možnost jakéhokoliv operačního systému, tudíž si do nich nemůžete stahovat programy a není zde dostupný žádný kancelářský balíček. Za to vynikají extrémní výdrží baterie, která zaručuje při každodenním používání výdrž až 4 dny na jedno nabití. Další výhodou může být jeho cena, která se pohybuje okolo deseti tisíc korun. Je lehký a dobře přenosný.
 
Google Disk je propagován i na školách, jelikož je to velmi přehledný systém. Dětem stačí jeden účet a mezi sebou si své práce mohou sdílet. Většinou mají účet i učitelé, tudíž do škol nemusí děti nosit USB. Disk nabízí uživatelům až 15 GB místa, což je poměrně hodně. Úložiště si samozřejmě můžete po 50 GB dokoupit.