Site Loader

Není mnoho soukromých podnikatelů, kteří by někdy nepoznali finanční tíseň. Do problémů s penězi se totiž podobní lidé dostávají docela často, a to bez ohledu na to, zda je to jejich vinou nebo vinou někoho jiného, s kým neměli mít nic do činění, na což ale přišli až příliš pozdě. Prostě by mělo podnikatelům jejich podnikání vynášet, k čemuž toto má za všech okolností primárně sloužit, jenže to zkrátka někdy není zase až tak růžové. Ale podnikatelé pak přesto musí žít a pokračovat v podnikání. Což znamená, že když se jim nepodaří vydělat dost peněz vlastních, musí si ještě nějaké půjčit.

stříbrné mince

Půjčka může mít pro kdekoho z podnikatelů i více než zásadní význam. A to hlavně ve chvílích, kdy je třeba pokračovat v podnikání a investovat do něj, na což ale už vlastní finanční prostředky nestačí. Kolik jenom soukromníků by zkrátka zbankrotovalo, kdyby si nemohli v těžkých chvílích půjčit peníze a tím svůj byznys zachránit před úpadkem! Jenže to rozhodně neznamená, že půjčku dostane kdykoliv kdokoliv z nich. Pro podnikatele stejně jako pro kohokoliv jiného platí, že půjčku sice získat mohou, ale musí nejprve náležitě doložit, že dokážou i splácet.

A s tím bývá často problém. Když si ne sebe soukromník zrovna dost nevydělává, jak to má zařídit, aby vypadal natolik solventně, že uspokojí banky? To nejde. A proto se žádání o půjčku v bance leckomu z podnikatelů v nesnázích nevyplácí. Je to jenom ztráta času.

zlatá mince

A kde tedy mají žádat podobní lidé? Nejrozumnější je pro ně hypotéka bez registru, vyznačující se tím, že se u ní až tak přísně nepohlíží ani na finanční poměry žadatele, ani na obsah jeho registrů dlužníků či jiné potíže. Tady se prostě dá do zástavy nemovitost, čímž je splácení zaručeno, a je po problémech.

A když je to vlastně takto jednoduché, proč by někdo podobnou příležitost nevyužil?