Site Loader

Víkendy bývají plné

Stěhovací firmy mívají obvykle mezi prvními termíny zamluvené víkendy. Je to docela logické, neboť mnoho klientů předpokládá, že v sobotu proběhne přesun věcí, v neděli stihnou většinu zabalených krabic vybalit a v pondělí půjdou do práce s tím, že ve zbytku týdne vybalí zbývající věci, a nebude nutné si kvůli stěhování brát dovolenou. Někdy bývají zamluvené i pátky, s nimiž se počítá, jako s prodlouženým víkendem, a jeden den volna vám toho z vaší dovolené moc neukrojí. Na druhou stranu, pokud plánujete stěhování třeba na středu, a neřešíte dovolenou, je to výhodnější v tom, že bývá menší provoz na silnicích ve srovnání s odpoledním či večerním pátkem nebo odpolední či večerní nedělí, a také bývá méně zvědavců kolem domu, z nichž mnozí jsou tou dobou v zaměstnání.

kartonová krabice

Nejlepší je to mezi listopadem a březnem

Stěhovací firma vám může prozradit, že největší zájem klientů očekává zejména v létě, a pak na jaře či na podzim. V zimě zřejmě není stěhování bytů v Praze příliš populární, a tak můžete počítat s tím, že pravděpodobnost volného termínu mezi listopadem a březnem bude vyšší, než například v červnu a červenci.

plastová přepravka na stěhování

Tři týdny může být málo

Pokud se domníváte, že vám stěhováci vyhoví, jestliže zavoláte v úterý s tím, že v sobotu téhož týdne byste se rádi přestěhovali, bude velmi pravděpodobné, že neuspějete. Někdy je dokonce „plno“ i tři týdny předem, proto raději plánujte akci s delším předstihem, nejlépe pěti až šesti týdnů. Tehdy je velká šance vybrat si i vhodný den v týdnu.

A co v noci

Noční přesuny některé stěhovací firmy umožňují, musíte si to ale ověřit. Teoreticky je možné se přestěhovat v kterýkoli den a v kteroukoli hodinu, tedy pokud vám vyhovuje stěhování pozdě v noci nebo naopak velmi brzy zrána, můžete se to pokusit domluvit. V tyto hodiny je to výhodné hlavně proto, že je ve městech klid a minimální provoz na silnicích.