Site Loader

Imitace dřevěných letokruhů

U posuvných dveří se nabízí i možnost imitovat dřevěné letokruhy různých dřevin, jako je borovice, dub nebo buk. Tuto volbu pečlivě zvažte, neboť je obvykle poznat, že jde o imitaci, a nikoli dřevěný masiv. Počítačově vytvořený model potisku totiž nikdy není natolik věrný, aby dokázal plně dřevo zastoupit.

moderní ložnice

Co vám můžeme naopak doporučit, jsou pastelové barvičky. Oživí každý interiér, rozveselí jej a nabídnou to, po čem touží i vaše ratolesti – přirozenost, uvolnění a relaxaci.

Kontrastní barvy – pokud je vestavěná skříň sten-skrine.cz posazena do prostředí, kde jsou již zastoupené jiné výrazné barvy např. v bytových doplňcích, pak byste mohli namísto snahy o dodržení stejné barvy a jejího odstínu jít cestou barevných kontrastů. Pouze se snažte dodržet podobnou sytost, čímž vznikne zajímavá struktura dvou nebo více protichůdných celků, které však spolu ladí a do sebe zapadají.

velká knihovna

Studená versus teplá – barvy vnímejte i tak, aby vám vyhovovaly pocitově, i co se týče teploty. Ke studeným barvám řadíme zelenou, modrou a fialovou nebo bílou, teplé barvy jsou červená, žlutá a oranžová. Barvy můžete kombinovat mezi sebou kontrastně teplou se studenou, a můžete využít i atmosféry v místnosti, např. zda je okno na jih a prostor je hodně prosluněný, anebo je spíše chladný, směrem na sever. U volby barev se vyplatí nechat si vytvořit 3D model skříní, přiložit jej ke stávajícímu prostředí dle fotografií a zkoušet barvy tak, abyste měli přesnější představu o jejich působnosti.

K barevným posuvným dveřím se dobře hodí kontrastující barva závěsů, rolet či žaluzií, nábytku, např. masivního dřeva nebo barevných sedacích vaků, barevných stínítek svítidel, květináčů s pokojovými rostlinami a pochopitelně i syntetických či přírodních koberců. A pokud chcete barvu univerzální, která se dobře hodí v podstatě do každého interiéru, zkuste to s čistě bílou.