Site Loader


Udělejte si na zahradě vlastní posezení a uvidíte, že nebudete zklamaní. Jedná se o docela snadnou a kupodivu často i levnou záležitost. A to i se střechou.

Klasické zahradní zastřešení

V případě, že patříte mezi šťastné majitele zahrady, případně dokonce majitele zahrady hned u domu, jistě víte, kolik práce s ní je. Nemusíte ji ale neustále zvelebovat, můžete si na ni zabrat kout jen pro sebe a přetvořit ho v krásné zahradní posezení. Nedejte se odradit škarohlídy, že se jedná o nákladnou a časově náročnou činnost. Vůbec to tak být nemusí. Hodně záleží na tom, co přesně chcete. Pokud jste skromnější, bohatě vám postačí jen vhodný venkovní nábytek a nějaké to zastřešení. Třeba takovou podlahu nemusíte vůbec řešit.

Pergola u moře

Co se nábytku týče, tam můžete ušetřit asi nejvíce, jelikož třeba takové plastové židle a stolky prakticky nic nestojí a kupodivu některé kolekce vypadají i vizuálně docela přitažlivě. Další možností může být třeba ratanový nábytek, který vypadá už okázaleji a zároveň se dá sehnat také docela levně, třeba v bazaru. Jakmile už posezení budete mít vyřešené, v podstatě stačí jen střecha. Ideální možností v tomto případě je pergola.

Může být levná

Existuje-li nějaká typická zahradní stavba, pak je to právě pergola. Nejedná se o kdovíjak složitou konstrukci. V podstatě jsou to jen podpěry se střechou. I tak ale nejde o kdovíjak levnou záležitost a počítejte s alespoň dvaceti tisíc. Pro někoho hodně, pro někoho tak akorát. Vězte ale, že je mnohem lepší koupit tohle, než se spoléhat na deštník nebo nějakou svépomoci nataženou plachtu. Nejenže pergoly daleko lépe vypadají, ale také dokáží ochránit mnohem lépe, a to nejen před sluncem, potažmo deštěm, ale třeba i před případným krupobitím.

Roh pergoly

Z plastu, dřeva i kovu

V ještě poměrně nedávných dobách se pergoly vyráběly primárně ze dřeva, ale dnes to již neplatí. Běžně si dnes pořídíte zahradní konstrukci třeba z plastu nebo ze stále oblíbenějšího hliníku. Sice pořád platí, že dřevo jako materiál je stále nejpopulárnější, ale vzhledem k tomu, že hliník není potřeba ošetřovat, je dost možné, že brzy dřevo, co se popularity týče, na piedestalu vystřídá.