Site Loader

I přesto, že existuje spousta možností, jak bydlet ve svém, a přitom za docela slušné peníze, lidé stále touží bydlet hlavně v předražených bytech.

Slušné bydlení, které moc nestojí

Koupě vlastní bydlení patří v plánech většiny Čechů na přední příčky. Přeci jen, v našich zeměpisných šířkách je to už taková tradice, jelikož u nás bylo bydlení vždy docela levné, a tudíž si ho mohl dovolit mít takřka každý ve svém vlastnictví. Doba se ale mění a s ní přichází zdražování, a to i v oblasti obytných nemovitostí. Co dříve stál půl milionu, dnes po milion nekoupíte. A není to jen záležitost Prahy a dalších velkých českých měst, ale ani v malých obcích již nejsou k sehnání cenově zajímavé obytné nemovitosti, které by mohly oslovit širokou skupinu obyvatelstva. Je prostě nezbytné smířit se s faktem, že na vlastní bydlení už u nás nedosáhne skoro každý. Pro blízkou budoucnost tato předpověď platí rozhodně.

Domov

Co když ale člověk nechce bydlet někde v podnájmu, kde vyhazuje peníze prakticky z okna. Může si vzít hypotéku, ale ani ta se dnes již nezískává kdovíjak snadno. Nízko příjmové skupiny prakticky nemají šanci hypotéku získat. Možnosti tady samozřejmě jsou, ale ne každému se líbí. Jednou z nich jsou kupříkladu mobilní domy celoroční, které však nejdou pod vousy každému.

Dům se zahrádkou

Není tam moc prostoru

Hodně lidí má stále pocit, že jde jen o trochu upravenější maringotky, ale tohle je samozřejmě lež. Maringotky byly v podstatě vždy přívěsy, které byly mírně upraveny k tomu, aby se v nich dalo nocovat a s trochou snahy i trochu žít. Mobilní domy, zvláště ty poslední generace, jsou na tom ale v tomto směru daleko lépe. Nejenže poskytují relativně hodně místa pro bydlení, ale také v nich najdete i veškeré vybavení, což rozhodně u běžných bytů normální není. Obytný prostor není sice kdovíjak velký, ale pro tři lidi pořád dostačující. Navíc cenově se jedná o docela slušnou záležitost, takže není o čem přemýšlet.

Chatka u vody

Ne každý touží po vlastní bydlení. Někdo si chce postavit třeba chatku u jezera, ale ty jsou docela drahé. Mobilní domy však mohou suplovat právě i rekreační budovy. A navíc není potřeba kupovat si rovnou tu nejnovější verzi. Pro letní chatky bohatě postačí model s horším zateplením.