Site Loader

Když se člověk podívá na různé nabídky nemovitostí, lehce zjistí, že pokud by chtěl bydlet ve vlastním, potřeboval by nejprve nashromáždit tolik peněz, kolik je pro běžného smrtelníka nepředstavitelné. A nevěříte-li mi snad, podívejte se na takové nabídky a posléze i na své příjmy sami a spočítejte si, jak dlouho byste museli spořit, abyste si podobnou vlastní nemovitost koupili. Možná by vám vyšla nechutně dlouhá doba, po kterou byste si museli hodně odtrhávat od úst, a možná byste takové peníze nikdy nedali dohromady, mimo jiné i proto, že ceny nemovitostí setrvale rostou, a tudíž se lidem spíše vzdalují, než aby se jejich koupě v průběhu spoření blížila.

peníze EU

Pokud tedy lidé chtějí bydlet ve vlastním, učiní nejlépe, když si půjčí peníze ve formě hypotéky, za niž si zvolený objekt pořídí a následně to budou dlouhou dobu splácet. Je to nejjistější způsob, jak přijít ke svému bydlení, a nejednou je to i jediné dostupné řešení.

Jenže hypotéky už se dnes neposkytují ve stoprocentní výši hodnoty kupované nemovitosti, a navíc mohou být i ty nejvýhodnější splátky vyšší, než kolik dlužník zvládne, a proto může hravě dojít i k tomu, že člověku ani takovou hypotéku neposkytnou. Není prostě natolik důvěryhodný a perspektivní, aby se mu peníze svěřily.

peníze za dům

A pokud tak chce někdo bydlet, ovšem ani s hypotékou na vlastní nemovitost nedosáhne, může být ideální alternativou pořízení si družstevního bytu. Ten je totiž velice podobný bytům soukromě vlastněným, a přitom je hypotéka na družstevní byt daleko dostupnější.

Proč je tomu tak? Družstevní byt se totiž nestává bezprostředně majetkem kupujícího, který se stává jen spolupodílníkem celé nemovitosti, a proto je to poněkud komplikovanější majetkový vztah. A kvůli tomu bývají družstevní byty levnější a dosažitelnější i pro méně solventní našince. Kteří díky tomu mohou bydlet skoro jako ve svém