Site Loader

Kdy se hodí darovat řezanou květinu

Vyznání lásky, náklonnosti a přátelství je vždy velmi milý akt, který potěší každého, je-li opravdu upřímný. Řezané květy můžete darovat milované dívce, manželce, přítelkyni, obdarovanými mohou být i muži. Hodí se zejména k narozeninám a významným životním mezníkům, jako jsou svatby, narození dětí, maturitní oslavy a promoce. Řezanými květy v lichém počtu můžete potěšit i bez udání důvodu, tím spíše získáte větší pozornost, ovšem nesmí se jednat o nějaký nekalý úmysl s manipulativním cílem.

květinové aranžmá

Někdo ocení květiny živé – pokud chcete obdarovat někoho rostlinami živými v květináčích, měli byste předem vědět, zda to dotyčná osoba přijme jako vhodný prezent, ovšem chcete-li mít jistotu, že váš dar bude opravdu na úrovni, a jste-li opravdu rozhodnuti darovat řezané květy, zvolte flower box. Jsou to nádoby, kam se aranžují květinové vazby tak, aby zůstaly i několik dnů ve výborné kondici.

květy růží

Jak se starat o květiny ve flower boxu

Flower boxy jsou speciální nádoby, které by měly za určitých podmínek zajistit, aby řezané květiny vydržely v běžných bytových podmínkách co nejdéle.

Jsou v nich živiny – v nádobách se nachází měkká, propustná hmota, která do sebe natáhne výživnou směs, a postupně ji rostlinám předává. Je to tedy lepší řešení, než předávat obdarované osobě pouze řezané květiny, které se pak umístí do obyčejné vázy naplněné pouze vodou z vodovodního řadu (velmi často vodou chlorovanou, natočenou přímo z kohoutku).

Nedávejte flower boxy ke zdroji tepla – rostlinám nesvědčí, když jsou umístěné v blízkosti sálavého tepla, např. u radiátorů nebo výfuku z klimatizace. Máte-li doma příliš suchý vzduch, květinám prospěje občasné orosení. Takto vám doma mohou vydržet dlouhou dobu a budou i po několika dnech krásné a voňavé a budou kolem sebe šířit opravdovou radost.