Site Loader

Obdivuhodná nosnost

U nových dřevěných palet se předpokládá, že budou mít nosnost přibližně dvě tuny. Zdá se vám to hodně a připadá vám, že dřevo přece nemůže unést takovou zátěž? Je tomu skutečně tak, ale možná, že vám bude připadat ještě více podivuhodné, že palety z plastu unesou až pět tun nákladu, čili více, než dvojnásobek. Je to až neuvěřitelné, ale na jednu malou plastovou paletu byste teoreticky mohli postavit na sebe bez problémů dva vozy Škoda Octavia v plné výbavě, a ještě k nim přidali Daewoo Matiz. Plastové palety pochopitelně neslouží pro skladování aut, ale pro logistické operace různých druhů spotřebního zboží a také pro odvětví potravinářského průmyslu.

paletizační vozíky

Dlouhá životnost

Dřevěné palety nesmírně trpí povětrnostními vlivy. Zpočátku vám budou perfektně plnit původní funkci, ale časem zestárnou a začnou se rozpadat – trouchnivět a plesnivět, praskat nebo se ohýbat, a to je čas k jejich vyřazení. U plastových palet se s žádnými takovými jevy nesetkáte, protože nejsou nasákavé vodou a jejich životnost je mnohonásobně delší. Plast pro výrobu palet nepodléhá plesnivění, není napadán hnilobou, nekřehne, nerozpadá se, nepraská, nedeformuje se a nekoroduje.

dřevěné palety

Snadná údržba

Pokusili jste se někdy udržet v čistotě dřevěnou paletu, jestliže jste ji ponechali venku na dešti? Za pár dnů vám paleta „chytne“ šedavý odstín a začne přijímat nečistoty z okolí, zejména prach a zeminu a nějaké organické látky a v čištění vám pak nepomůže ani hrubý kartáč. Museli byste na ni vyrukovat s vibrační bruskou, ale to by pak už nebyla paleta, jak ji známe, ale spíše polotovar k výrobě nábytku.

Nábytek z nich nepostavíte

Toto j snad jediná nevýhoda plastových palet 1200 x 800. Teoreticky byste z nich samozřejmě mohli poskládat třeba rám postele nebo křeslo či konferenční stolek, ale přece jen je to plast a na nábytku ze dřeva si ceníme hlavně jeho přirozeného vzhledu a dřevěných letokruhů.