Site Loader

Nemusíte utratit roční výplatu, abyste byli šik. Jde to i jinak. Znám mnoho lidí, kteří nakupují jen ze second-handů, bazarů a fashion marketů a já je za to obdivuji. Vždycky dokážou ulovit ten nejlepší kousek a sladit jej s tím, co už mají doma ve skříni. Umí si představit, jak výsledný look bude vypadat a poté oslňují svými outfity širokou veřejnost.

Jsou to lidé, kteří nakoupí kabát za stovku, šálu za dvacku apod. Samozřejmě ne vždy se jim poštěstí sehnat něco takto levně, ale pořád je výsledná částka menší, než kdyby nakupovali v klasickém kamenném obchodě rozšířeného řetězce.

Nejen, že máte z koupeného kousku větší radost, protože skoro nic nestál, ale pomáháte tím i ostatním, dáváte druhou šanci oblečením, které by tak zapadly někde ve skříni a zůstali nevyužité. I obnošený kousek může najít místo v šatníku někoho jiného, takže by tento styl nakupování rozhodně neměl nikdo odsuzovat. Nemusí to hned znamenat, že člověk nemá peníze, ale prostě jen ví, kde ušetřit.

Sekáč není jedinou možností

V každém větším městě se konají tzv. fashion markety, kde máte možnost získat originální kousky za směšně nízké ceny nebo naopak můžete zvolit roli prodejce a zbavit se vašeho nenošeného oblečení a ještě si něco málo přivyděláte.

Ráda chodím na akce, kde člověk přinese několik kousků oblečení a za to si může z místnosti odnést zadarmo taky nějaký pěkný model. Nebojte se, že budete vypadat blbě. Vintage móda je dnes velmi oblíbená a když umí někdo zkombinovat moderní věci s retro oblečením, vypadá to opravdu hezky.

Já často prozkoumávám oblečení mamky a občas se mi podaří najít opravdu zajímavý model. Já však nejsem tak dobrá, abych si jej uměla s něčím obléknout, proto chodím pro rady za šikovnějšími kamarádkami.
Co jsem tímto vším chtěla říct? Nakupujte věci z druhé ruky, uděláte radost sobě i ostatním, ozvláštníte si šatník, ušetříte a stále můžete vypadat IN a trendy.