Site Loader

Jedním z nejpopulárnějších druhů letní zábavy je koupání se v bazénu. Milují jej jak děti, dospělí, tak i senioři. Každý si jej pochopitelně užívá po svém, avšak všichni chceme, aby byla voda v našem bazénu příjemná, čistá, a rádi využijeme možností, které nám obchody nabízejí. Co všechno může bazénové radovánky zpříjemnit?

kluk v bazénu

Křišťálově čistá voda

Základem pro koupání se v bazénu je samozřejmě čistá a hygienická voda. Čistotu vody ovlivňuje hned několik faktorů, ale starat se o ni musíme sami. Je tedy potřeba vybavit se pomůckami, které nám celý proces usnadní. Pro začátek je potřeba volba bazénové chemie, a rovněž dávkovače, který zajistí, že se bude chemie rozpouštět v bazénu rovnoměrně, ale také nikterak nepoškodí dno, ani stěny bazénu. Kromě chemie je pak potřeba správně zvolit filtraci, která vodu čistí, a vrací je zpět v takovém stavu, v jakém ji doopravdy mít chceme. Na trhu jsou k dostání filtrace kartušové, či pískové. Kartušová filtrace je samozřejmě levnější, ale je vhodná pouze k malým bazénům, jelikož není natolik efektivní, aby správně přefiltrovala větší objem vody. Písková filtrace pak mívá delší životnost, je nenáročná na údržbu, a investice do ní se rozhodně vyplatí. Nakonec budete potřebovat i sítko na lovení nečistot, a ideálně i bazénovou plachtu, která zabrání tomu, aby vám do bazénu padalo větší množství nepořádku, jako třeba listy.

žena v bazénu

Dokonalá teplota

Pro ohřev vody je pak vhodnou volbou solární bazénová plachta, která díky bublinkové struktuře funguje jako lupa, a pomáhá urychlit přirozený ohřev vody pomocí slunce. Dále pak lze k bazénu zakoupit ohřívač, a to dle vaší volby, a potřeb.

Zábava v bazénu

Pro zábavu v bazénu lze zakoupit velké množství propriet, a to jak pro dospělé, tak i pro děti. Počínaje prvním sedacím kruhem, nafukovacím lehátkem, vodními pistolkami, plovoucím držákem na pití, přes nejrůznější vychytávky, jako je třeba vodní reproduktor, nebo plavací hračky.