Site Loader

Starost o domácnost dává ženám někdy pořádně zabrat. Nemůžeme se divit, že uvítají nápady ke zjednodušení práce nebo k ušetření nějaké koruny. Měli bychom si vzít příklad z našich babiček. Babské rady bychom měli využívat i dnes. Některé jsou tak jednoduché a přesto účinné. Věděli jste, že když přidáte do pytle brambor jablko, že nebudou klíčit nebo, že pokud natřete struhadlo olejem, nebude se vám na něho při strouhání lepit sýr.
hřeben se musí čas od času vyčistit
Možná vás rozčiluje, když vám při naklepávání masa ujíždí prkénko po lince. Úplně ho stačí podložit obyčejnou papírovou utěrkou. Jestli chcete ušlehat šlehačku a zrovna nemáte po ruce vhodnou nádobu, nahraďte ji zavařovací sklenicí. Je to sice provizorní řešení, ale v případě nouze ho určitě oceníte. Pohled na špinavý hřeben není zrovna lákavý. Jaká by byla rada od našich babiček? Hřeben vyčistíte starým zubním kartáčkem namočeným ve čpavku. Pozor, ale je nutné potom hřeben důkladně vymýt.
Nejen babičky, ale i dnešní moderní ženy vymýšlí domácí zlepšováky. Často se potýkáme se špinavou mikrovlnou troubou. Jídlo, které nám při ohřevu potřísní stěny mikrovlnné trouby, drží většinou velmi urputně a je mastné. K vyčištění můžeme, ale použít naprosto přírodních prostředků. Dejte do misky s horkou vodou trochu octa nebo citronu. Vložte do trouby a nechte ji půl minuty běžet. Uvidíte, že nečistotu setřete pouhým ubrouskem. Jestli využijete k čištění citron, mikrovlnku ještě krásně provoníte.
čistá kuchyň je základ vaření
Rozčiluje vás, když při zalévání květin máte pokaždé pod tácek potřísněný vytékající zeminou? Na dno květináče vložte filtr z kávovaru, ten znečištění tácku zabrání a zeminu zachytí.
Mnohým lidem se potí nohy. Možná potřebujete odejít a nemáte doma deodorant do bot? Vysypte si obuv a nechte alespoň přes noc působit. Sůl vám deodorant nahradí a vaše obuv přestane zapáchat.