Zažívání, zvlášť v období vánočních svátků, je zatíženo více než ostatní dny v roce. Mlsáme a dopřáváme si nejen více jídla, ale také potraviny, které třeba běžně nejíme. Někteří šťastlivci na svém těle změnu jídelníčku ani nepoznají, jiné mohou potkat potíže se žaludkem, žlučníkem, slinivkou nebo střevy. Pokud nevydržíme být ve výběru a množství jídla ukáznění, měli bychom alespoň tělu dopřát čas na zregenerování trávicího ústrojí, třeba ve formě bylinných čajů.
Dlouhodobě nezdravá strava vede k přetížení organismu a jiným zdravotním potížím. Může docházet k oslabení jaterní činnosti i kardiovaskulárním onemocněním. Při očistě organismu bychom měli myslet především na játra, která naše tělo zbavují nebezpečných toxinů. K jaterní očistě nejlépe poslouží ostropestřec mariánský nebo měsíček lékařský. Jestli si chcete byliny nasbírat sami, pak věřte, že ostropestřec si jen tak nespletete. Impozantní bodlák s nevšedními bíle mramorovanými listy nelze přehlédnout. Pokud nechcete pít bylinkové čaje, můžete si zakoupit bylinné tinktury. Zregenerovat byste měli také slinivku. K podpůrné léčbě využijte léčivou sílu hub.
V tomto případě bude vašemu zdraví prospěšná penízovka sametonohá. Léčivé účinky hub se hojně využívají v čínské medicíně. Mezi bylinky příjemné na užívání patří borůvka. Sbírají se listy i plody. Sušené plody borůvek můžete užívat při průjmu nebo žaludečních potížích. Léčivé účinky borůvky jsou způsobené obsahem tříslovin a antioxidantů. Snižují hladinu cholesterolu a tuků v krvi. Mimo jiné užívání borůvky pomůže při potížích s močovými cestami. Na zlepšení trávení a při bolestech žaludku mohou pomoci plody jalovce, jalovčinky. Pro digestivní účinky se přidávají do žaludečních likérů. Pozitivně působí na játra a žlučové cesty. Jalovčinky lze přidat k pečeným masům, které je pak stravitelnější.