Site Loader

Zdravý životní styl Bmikalkulacka je soubor mnoha procesů a činností, které by měl člověk dělat, dodržovat a vykonávat, aby jeho tělesná stavba, příjem a výdej kalorií dohromady tvořily jedince, který má ty nejlepší předpoklady pro to, aby byl, cítil se i vypadal zdravě. Měl silnou imunitu, minimalizoval například genetickou zátěž v rodině, předcházel kardiovaskulárním nemocem, cukrovce, trávicím problémům či jiným nemocem. Ke zjištění toho, jak na tom naše tělo je nám může pomoci zjistit si hodnotu svého BMI, například na webu „bmi kalkulacka“, zde se ostatně můžeme také o zdravém životním stylu dočíst.

společné cvičení

Pokud máme odhodlání změnit svůj životní styl a být zdravější, musíme (v případě nadváhy či obezity) snížit příjem kalorií a zaměnit nezdravé potraviny, jako jsou například příliš tučná, příliš sladká jídla, potraviny průmyslově zpracované, s vysokým obsahem soli apod. za “zdravé”, to jsou potraviny s vysokým obsahem vitamínů, vlákniny, celozrnné pečivo, jídla bohatá na bílkoviny, výživově hodnotná jídla z ryb, základní potraviny, které si zpracujeme sami. Rovněž je důležité nezapomínat na dostatečný příjem tekutin, mezi kterými by měla převažovat čistá voda. Slazené, sycené a alkoholické nápoje tělu neprospívají a někdy skrytě zvyšují denní příjem cukrů.

chléb s vejci

Pokud už máme jídelníček pod kontrolou, podívejme se na druhou část, a to na výdej energie. Jakkoli zdravě budeme jíst, pokud budeme jíst příliš mnoho, tělo si bude tuky a cukry nadále ukládat, když je nevyužije. Pravidelný pohyb je ale důležitý i pro jiné procesy v našem organismu. Vybudujeme si svaly, zlepšíme kapacitu plic, snížíme tep a tlak, napomůžeme trávení díky rozpohybování peristaltiky a celkově prokrvíme celé naše tělo a pomůžeme s látkovou výměnou a díky čerstvému vzduchu se budeme cítit o mnoho lépe. Začněte proto třeba i po malých krůčcích, vynechte sladkosti a výtah, každou půlhodinu či hodinu sezení střídejte s protažením těla a tělo se vám odvděčí.